Show Radyo

Radyo istasyonu

Logo Show Radyo
Kullanıcı oyu: 4.6/5 - 11 Oy
  • Tür: Top 40, Pop.
  • Bit hızı: 44 kHz, 96 kbps, Stereo
  • Yayın alanı: Türkiye
  • Kuruluş: 10 Temmuz 1992
  • Genel merkez: İstanbul
  • Dil: Türk

İletişim

Slogan

Türkiye'nin Show Radyosu
Show Radyo, merkezi İstanbul’da olan ve ulusal çapta yayın yapan radyo istasyonudur. Türkçe Popüler müzik yayını yapam Show Radyo, Türksat 3A uydusu üzerinden de dinlenebilmektedir. Show Radyo; pop müzik türü ağırlıklı olmak üzere müzik yayını, kültür ve haber programları ve naklen spor karşılaşmalarına yayın akışında yer vermektedir. Yayın hayatına başladığı günlerde İngilizce ve Fransızca yayın yapan Show radyo daha sonra yayın politikasını değiştirmiş ve yalnızca Türkçe sözlü müzik yayınlamaya başlamıştır.


1 Mart 1991 tarihinde Erol Aksoy tarafından kurulan Show Radyo, 1992 yılında Türkiye’de ulusal yayın yapan ilk radyolardan birisi olarak yayınlarına başladı. Kurulduğu ilk günden beri, Türkçe Pop formatında devam ediyor. Bu tarzda kaliteli yayınlar gerçekleştiren Show Radyo, ‘’Türk Popunun Lideri’’ sloganıyla 2012 yılına kadar geldi. Sonrasında ‘’Türkiye’nin Show Radyosu’’ sloganıyla bu tarihten itibaren yoluna devam etmiştir. 2004 yılında TMSF’e geçen ve 2012 yılında Planet Yerli Televizyon Yayıncılığı tarafından satın alınan radyo, eğlenceli bir radyoculuk görüşüne sahiptir ve tüm Türkiye’de karasal yayınlarını sürdürmektedir. Birbirinden farklı yayıncıları ve kaliteli programlarıyla ön plana çıkan, 24 saat kesintisiz olarak Türkçe Pop ve Hit şarkılardan oluşan mükemmel yayın akışına sahip olan Show Radyo, Türkçe radyoların liderleri arasında gösterilmektedir.

İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Yalova’da 89.8, Bolu 88.9, Denizli 88.0, İzmir, Çeşme, Adana, Osmaniye’de 89.6, Antalya ve Edremit’te 89.7 ve Ankara’da 88.8 frekansından yayın yapan Show Radyo, diğer illerde farklı frekanslardan yayınlarını sürdürmektedir. Bununla birlikte web üzerinden de kaliteli ve kesintisiz yayınlarına ulaşabileceğiniz radyoyla birlikte, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Hafta içi her gün Nihat’la Muhabbet, Kripto Odası, Aslıhan’lı Dakikalar, Yonca’nın Mikrofonu, Cafe Show, Zekirdek, Nihat’la Sivrisinek ve Matrax gibi programların yayın akışı çerçevesinde yayınlanmasıyla muhteşem vakitler geçirebilirsiniz. Cumartesi günleri; Aslıhan’lı Dakikalar, Cumartesi Keyfi, İlk 20, Başıboş Saatler ve Show Parti yayın akışında yer alırken, Pazar günleri bunlara ek olarak Sarı Tramvay programına kulak verebilirsiniz.

Show Radyo, oldukça kullanışlı ve pratik bilgilere erişeceğiniz bir web sitesine sahiptir. Farklı konulardan haberlere, yayın akışlarına, canlı yayına ulaşmak için sekmeye ve radyoyla ilgili istediğiniz her şeye ulaşmanızı sağlayacak geniş bir yelpazeye sahiptir. Sosyal medya hesaplarından oldukça aktif paylaşımlar ve istek parçalara yer veren kaliteli programcılarıyla birlikte, kulaklarınızı bu radyoya adayabilirsiniz. Birbirinden farklı ve hareketli Türkçe Pop şarkılara kesintisiz olarak ulaşacağınız eşsiz yapısıyla beraber, Show Radyo’nun Türkiye Voleybol Federasyonu’nun sponsoru olduğunu da unutmamak lazım.

Hafta’da en az bir kere ünlü bir sanatçının konuk olduğu Cafe Show programıyla, sevdiğiniz şarkıcıların hayatlarını öğrenenin. Hatta istediğiniz özelliklerine kulak verebilir ve sormak istediğiniz soruları da yayıncılar vasıtasıyla yöneltebilirsiniz. Mükemmel bir çalışma mantığı, profesyonel radyoculuk anlayışı ve fevkalade müzik şöleni için tercih edeceğiniz Show Radyo olanaklarından faydalanarak, gün içinde eşsiz zamanlara ortak olabilirsiniz. İşe giderken, evinizde veya iş yerinde dilediğiniz gibi vakit geçirmenize imkan tanımaktadır. Yalnızca karasal yayın ve web üzerinden yayın yapmayla kalmayıp, iOS ve Android platformlarından indireceğiniz uygulamalarla da yayınlara istediğiniz her yerden ulaşmanıza imkan tanıyan Show Radyo, her zaman kaliteli, her zaman eğlenceli ve Türkiye’nin Show Radyosu olmanın verdiği kaliteye ulaşmayı başarıyor.

FM Radyolar